Soptíci

Jmenujeme se Kolešovští Soptíci a jsme nejmladší členové Sboru dobrovolných hasičů Kolešov. O našem vzniku rozhodla výroční členská schůze našeho SDH z pátku 7. února 2014, která byla tak trochu jiná, než ty předchozí. Jestliže totiž měli do tohoto dne kolešovští dobrovolní hasiči pouze dvanáct členů a v rámci okresu – a možná i kraje – pravděpodobně také nejvyšší věkový průměr, pak tímto dnem svou členskou základnu zdvojnásobil. Přišel sice o své pochybné vítězství, zato získal novou, mladší krev.

A měl získat s námi, Soptíky, ještě další a ještě mladší.

QRgenerator.cz_1413480337.pngOd rozhodnutí k realizaci vzniku kolešovského hasičského potěru jako oficiálního oddílu (a tím jde o nedílnou součást SDH) uplynula ale ještě spousta vody. Byl to čas věnovaný přípravám projektu, pídění se po zkušenostech (v Kolešově se s mladými nepracovalo tak dlouho, že se nenašel jediný pamětník…), až se první schůzka konečně uskutečnila.

„Ve čtvrtek 2. října 2014 se prvně sešli nejmladší kolešovští hasiči,“ píše se o tom na serveru Kolešovské střípky, „Předškoláků i školáků se tento den sešel hned plný tucet. Prohlédli si hasičskou zbrojnici a v místní hospodě jim byly promítnuty krátké filmy, jež ukázaly, jak by jejich práce v hasičském oddíle měla zhruba vypadat. Dostali také jakýsi „výcvikový plán“ a první domácí úkol. Domů si také odnesli přihlášky.“

Od první schůzky nás trošinku přibylo… v říjnu 2014 nás je oficiálně přihlášených sedmnáct. Tady jsme:

Věk

Bydliště